Lord of The Ocean Слот Преглед | Играјте за вистински пари

Посејдон, грчката божица, е во фокусот на слотот Господар на океанот од Novomatic. Играта на оваа игра е едноставна, како и кај повеќето наслови произведени од овој развивач. Има 10 линии за плаќање во Господарот на океанот, што значи дека играчите имаат релативно добри шанси да победат при секое вртење.

Господарот на океанот слот

Господарот на океанот слот

Господарот на океанот Слот RTP Детали и Ограничувања за обложување

CasinoNameБонусPlay
1Win 500% Bonus on First Deposits
Pin-Up Up to $500 + 250 Spins
Trust Dice Up to $30000 + 25 Spins
Stake 200% up to a $1000
Vulkan Vegas 200% up to $1000 + 50 FS
ICE Casino 120% up to $300 + 120 FS

Слот Господарот на океанот има RTP (враќање до играчот) од 96,10%. Ова е висока цифра на сегашниот пазар и значи дека играчите може да очекуваат да видат добар поврат на нивната инвестиција додека ја играат оваа игра. Слот Господарот на океанот има и широк опсег на обложување, кој започнува од само 0,20 по спин и оди до 200,00 по спин. Ова го прави Господарот на океанот одличен избор и за играчи со низок и за високи влогови.

Карактеристики на слотот Lord of The Ocean

Слот „Господар на океанот“ содржи диви симболи, симболи за расфрлање и бесплатни вртења.

 • Дивите симболи можат да заменат кој било друг симбол освен симболите за расфрлање.
 • Симболите за расејување може да ја активираат функцијата за бесплатни вртења.
 • Три или повеќе симболи за расфрлање каде било на макалата ќе доделат 10 бесплатни вртења. За време на бесплатните вртења, сите добивки се множат со три.
 • Господарот на океанот има и функција за автоматско играње, која им овозможува на играчите да седат и да се релаксираат додека играта ја врши целата работа за нив.
Слот Господарот на океанот

Слот Господарот на океанот

Табела за плаќање на Господарот на океанот

10, J, Q, K и A на оделото за карти се симболи со мала вредност во бесплатниот онлајн слот Господар на океанот. Ова се најчестите симболи видени во многу други слот игри од сите водечки продавачи на софтвер за игри. Иконите со средна вредност ги вклучуваат Мермен и ковчег со богатство. Дамата и Господарот на морето се меѓу најзначајните фигури, со соодветни максимални исплати при целосни облози.

Дивината на играта е сликата на Посејдон и може да замени други симболи освен расејувањето. Вториот е прикажан како убав пиреман, а воедно е и најплатениот редовен симбол. Три или повеќе од нив на која било позиција на ролните ќе платат два пати повеќе од вкупниот износ на облогот. Тие исто така ќе активираат десет бесплатни вртења за време на кои сите добивки се тројни.

Симболи* 5 од нив 4 од нив 3 од нив
Мерман и ковчег со богатство 75.00 10.00 3.00
Морска дама 200.00 40.00 4.00
Посејдон 500.00 100.00 10.00
Украсено злато 200.00 20.00 2.00
10, Ј и П 10.00 2.50 0.50
К и А 15.00 4.00 0.50

Како да играте слот машина Lord of The Ocean

Посејдон, владетелот на подводниот свет, ви посакува добредојде во неговото кралство каде што можете да истражувате потонати богатства и да запознаете прекрасни сирени. За да го започнете вашето патување, поставете ги вашите облози со прилагодување на вредноста на монетата и копчињата за ниво на облог.

10-те линии за плаќање во оваа игра се фиксни, така што вашата единствена одлука е колку да се обложите. Откако ќе бидете задоволни со вашиот облог, кликнете на копчето за центрифугирање и гледајте како ролните застануваат. Ако спуштите три или повеќе симболи кои се совпаѓаат на линијата за плаќање, ќе добиете исплата според табелата за плаќање на играта.

За да ги олесниме работите, постои функција за автоматско репродукција која ви овозможува да седите и да се опуштите додека играта ја врши целата работа за вас. Само кликнете на копчето за автоматска репродукција и гледајте како макари се вртат автоматски. Функцијата за автоматска репродукција може да се прекине во секое време со повторно кликнување на истото копче.

Господарот на океанот слотови

Господарот на океанот слотови

Lord of The Ocean слот графика и звук

Слот Господарот на океанот има многу убава естетика. Играта е поставена под вода, со сина и виолетова шема на бои. Симболите на слотот Господар на океанот го вклучуваат самиот Посејдон, како и риби, бродови и ковчези со богатство. Звучните ефекти се исто така доста пријатни, со смирувачки подводен саундтрак што го придружува дејството.

Придружете се на темата на грчкиот Бог на морето во Господарот на океанот

Видео слот Господар на океанот е возбудлива игра во која се појавува грчкиот бог на морето, Посејдон. Целта на Господарот на океанот е да пронајде соодветни симболи на соседните макари од лево кон десно. Ќе најдете секакви богатства под водата, вклучувајќи бродови, риби и ковчези со богатство.

Најдобрите казина за играње Господар на Океан слот за вистински пари

Ако ги барате најдобрите локации за играње на Господарот на океанот, тогаш ќе сакате да ја проверите нашата листа на препорачани казина. Сите наши казина со највисоко рангирање нудат Господарот на океанот, и сите тие имаат одлични бонуси за добредојде што можете да ги користите за да започнете.

 • Casumo – До 300 фунти бонус пари + 20 бесплатни вртења при регистрација
 • Mr Green – До 100 фунти бонус пари + 200 бесплатни вртења
 • Royal Panda - До 100 фунти во бонус пари
 • 888 казино – До 100 фунти бонус пари + 88 фунти бесплатен без депозит

Lord of The Ocean е висококвалитетен, визуелно привлечен видео слот кој им нуди на играчите одлично искуство со игри. Слот „Господар на океанот“ има RTP од 96.10%, што е доста висок, а исто така има и широк опсег на обложување што го прави погоден и за играчи со низок и за високи влогови.

Господарот на океанот онлајн

Господарот на океанот онлајн

Играјте бесплатно - Lord of The Ocean демо

Ако сакате да се обидете Господарот на океанот слободен, тогаш тоа можете да го направите во кое било онлајн казино, кое има демо верзија на Господарот на океанот што може да ја играте без да се бара депозит. Ова е одличен начин да се запознаете со играта пред да се посветите на играње со вистински пари.

Lord of The Ocean на мобилен и таблет

Lord of The Ocean е достапен за репродукција на мобилни и таблет уреди, како и на десктоп компјутери. Играта е оптимизирана за мобилна игра и работи непречено на сите уреди. Ќе можете да уживате во истата одлична графика и игра без разлика на кој уред играте.

Господарот на океанот бесплатна игра

Господарот на океанот бесплатна игра

Опции за обложување и повеќе функции

Господарот на океанот има 10 линии за плаќање, што е релативно ниска бројка за онлајн слот. Сепак, ова ја прави играта поприфатлива за играње, бидејќи нема да мора да се обложувате на толку многу линии за плаќање. Можете исто така да ја прилагодите големината на вашиот облог со кликнување на копчето „Bet/Line“. Ова ќе отвори мени каде што можете да ја изберете саканата големина на облогот.

Lord of The Ocean има и функција за автоматска репродукција, која им овозможува на играчите да седат и да се релаксираат додека играта ја врши целата работа за нив. За да ја активирате оваа функција, едноставно кликнете на копчето „Autoplay“. Ова ќе отвори мени каде што можете да го изберете саканиот број на вртења за автоматско играње, како и да поставите ограничувања за загуби и победи.

Како да победите Lord of The Ocean – Совети и трикови

Ако сакате да ги зголемите вашите шанси за победа, тогаш има неколку работи што можете да ги направите.

 • Како прво, секогаш е добра идеја да се играат сите 10 линии за плаќање. Ова ќе ви даде најдобри шанси да постигнете добитни комбинации.
 • Исто така, треба да се обидете да ги искористите предностите на кругот на бесплатни вртења, бидејќи тука можете навистина да ги зголемите вашите добивки.
 • Исто така, добро е да одредите буџет пред да започнете да играте и да се држите до него. Ова ќе ви помогне да избегнете да потрошите повеќе пари отколку што можете да си дозволите да изгубите. Ако откриете дека губите почесто отколку што победувате, тогаш е време да престанете да играте и да си заминете.
Господарот на океанот слободен слотови

Господарот на океанот слободен слотови

Добрите и лошите страни на играњето Lord of The Ocean

Има и добри и лоши страни за играње Lord of The Ocean. Еве брз преглед на главните точки:

Добрите страни:

 • Одлична графика и звучни ефекти
 • Погоден за играчи со високи и ниски влогови
 • Достапно за репродукција на мобилни и таблет уреди

Конс:

 • Релативно мал број на линии за плаќање
 • Кругот на бесплатни вртења може да биде тешко да се активира

Генерално, Lord of The Ocean е одличен видео слот кој им нуди на играчите пријатно искуство со игри. Ако барате видео слот со одлична графика и звучни ефекти, тогаш ова е играта за вас. Меѓутоа, ако барате видео слот со голем број линии за плаќање, тогаш можеби ќе сакате да пробате друга игра.

Господар на Океан онлајн казино

Господар на Океан онлајн казино

Слични бесплатни онлајн слот игри за играње без преземање

Ако барате повеќе одлични онлајн слотови за играње, тогаш можеби ќе сакате да проверите некои од овие игри:

 • Бисер на делфин
 • Книга на Ра Делукс
 • Клеопатра
 • Вртење топла Делукс

Ова се само неколку од многуте одлични онлајн слотови во кои можете да уживате во онлајн казина. Сите овие игри се достапни за играње бесплатно, па можете да ги испробате пред да се посветите на играње со вистински пари.

Се надеваме дека уживавте во нашиот водич за играње Господар на океанот. Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас.

Завршни мисли

Lord of The Ocean е одличен видео слот кој им нуди на играчите пријатно искуство со игри. Ако барате видео слот со одлична графика и звучни ефекти, тогаш ова е играта за вас. Меѓутоа, ако барате видео слот со голем број линии за плаќање, тогаш можеби ќе сакате да пробате друга игра.

Ако ви се допадна овој водич, тогаш препорачуваме да ги проверите нашите други водичи за онлајн казино. Имаме водичи за сите најпопуларни казино игри, за да можете да научите како да играте пред да ризикувате какви било сопствени пари. Ви благодариме за читањето!

Најчесто поставувани прашања

Може ли да играм Lord of The Ocean бесплатно?

Да, можете да играте Lord of The Ocean бесплатно во повеќето онлајн казина. Ова ќе ви даде шанса да ја испробате играта и да видите дали уживате во неа пред да се посветите на играње со вистински пари.

Може ли да освојам вистински пари играјќи Lord of The Ocean?

Да, можете да освоите вистински пари играјќи Lord of The Ocean. Сепак, ќе треба да се регистрирате во онлајн казино и да направите депозит пред да започнете да играте за вистински пари.

Како да го активирам кругот на бесплатни вртења?

Кругот на бесплатни вртења се активира кога ќе слетате три или повеќе симболи за расејување каде било на ролните. Откако ќе се активира, ќе ви бидат доделени 10 бесплатни вртења.

Што е RTP на Lord of The Ocean?

RTP на Lord of The Ocean е 96,1%. Ова значи дека за секој $100 што ќе се обложите, може да очекувате да освоите во просек $96,10.

Колку линии за плаќање има Lord of The Ocean?

Lord of The Ocean има 10 линии за плаќање.

Може ли да играм Lord of The Ocean на мојот мобилен телефон?

Да, можете да играте Lord of The Ocean на вашиот мобилен телефон или таблет уред. Повеќето онлајн казина нудат верзија на нивните игри оптимизирана за мобилни телефони до која може да се пристапи преку веб-прелистувач. Алтернативно, некои казина нудат и апликации што може да се преземат од App Store или Google Play.

Која е минималната сума на облогот?

Минималниот износ на облогот е $0,10 по спин.

Кој е максималниот износ на облогот?

Максималниот износ на облогот е $100,00 по спин.

Која е сумата на џекпот?

Износот на џекпот е 5.000 пати повеќе од вашиот влог. Ова значи дека ако се обложите $100 по спин, може да освоите до $500.000!

Како да преземете Lord of The Ocean слот игра?

За да го преземете Господарот на океанот, едноставно упатете се во онлајн казино што ја нуди играта и креирајте сметка. Откако ќе го направите ова, ќе можете да се најавите и да пристапите до играта. Ако казиното нуди мобилна апликација, тогаш можете да ја преземете и од App Store или Google Play. Откако ќе ја преземете апликацијата, едноставно најавете се и почнете да играте!

Lord of The Ocean

Господарот на океанот

Господарот на океанот

Господарот на океанот слот

Господарот на океанот слот

Слот Господарот на океанот

Слот Господарот на океанот

Господарот на океанот слотови

Господарот на океанот слотови

Трикови Господарот на океанот

Трикови Господарот на океанот

Слот Господар на Океан™

Слот Господар на Океан™

Господарот на океанот онлајн

Господарот на океанот онлајн

Измамници Господарот на океанот

Измамници Господарот на океанот

Господарот на океанот бесплатна игра

Господарот на океанот бесплатна игра

Господарот на советите на океанот

Господарот на советите на океанот

Господарот на океанот слободен слотови

Господарот на океанот слободен слотови

Господарот на океанот слот слободен

Господарот на океанот слот слободен

Онлајн казино Господарот на океанот

Онлајн казино Господарот на океанот

Господарот на океанскиот трик

Господарот на океанскиот трик

Господарот на океанот слободен

Господарот на океанот слободен

Казино Господарот на океанот

Казино Господарот на океанот