Бонус Господарот на океанот

Исплата на слот Lord of The Ocean

Исплата на слот Lord of The Ocean

Најлесен начин за играјте го Господарот на океанот за пари е со пријавување во казино кое е партнер со Novomatic. Ова ви дава пристап до играта и, уште поважно, шанси да освоите вистински парични награди. Нашата страница вклучува линкови до казина кои нудат одлични бонуси и промоции. Овие можат да обезбедат дополнителни придобивки додека ја играте самата игра.

CasinoNameБонусPlay
1Win 500% Bonus on First Deposits
Pin-Up Up to $500 + 250 Spins
Trust Dice Up to $30000 + 25 Spins
Stake 200% up to a $1000
Vulkan Vegas 200% up to $1000 + 50 FS
ICE Casino 120% up to $300 + 120 FS

 

Карактеристики на бонус на Господарот на океанот

Во најновиот додаток на слотот Господар на океанот, Novomatic игра наоколу со многу повеќе елементи. Симболите на ликот се засноваат на дополнителни средства на позадината на Атлантикот во споредба со другите подводни игри. Ова му овозможува на Novomatic да користи поголем број од неговите функции за да генерира подобар бонус симбол. Еве што можете да очекувате од бонусните дизајни на ликови на Господарот на океанот:

  • Порта на Атлантида - Портата функционира и како диви и како расфрлани во овој онлајн слот. Овој бонус симбол може да се замени со други симболи со цел да се прошири бројот на можности. Ако го спуштите три или повеќе пати, функцијата Scatter ќе се активира. Ќе добиете до 10 бесплатни вртења кога ќе го погодите три или повеќе пати.
  • Бонус за бесплатни вртења – Ако успеете да ги активирате бесплатните вртења, треба да направите 20 пати почетен влог како парична награда. Случаен симбол исто така ќе се активира и ќе се прошири за да ја покрие целата негова ролна, што потенцијално ќе доведе до повеќе добивки преку ефектите на мултипликаторот. Симболите што се прошируваат ќе продолжат додека таблата не биде целосно покриена, гарантирајќи профитабилни награди за играчите.
  • Функција за коцкање – Откако ќе победите за време на основната игра, ќе ви биде дадена можност да играте мини-игра каде што можете да ја коцкате вашата заработка. Вие избирате дали да ја погодите бојата (црвена или црна) или костумот на следната карта. Ако правилно сте погодиле, тогаш вашата исплата се удвојува и ви дава опција или да ги соберете парите или повторно да се коцкате. Меѓутоа, неточното погодување ќе резултира со одземање на сите добивки од тој круг.

Може да заработите неколку пристојни исплати од вообичаените броеви на картички. Добивањето повеќе ќе дојде од добивањето на симболите на карактерите на Посејдон и Кралицата на Атлантида, кои можете да ги поставите на таблата за да донесете уште повеќе награди.

Lord of The Ocean Novomatic

Lord of The Ocean Novomatic

RTP и нестабилност

Враќањето на играчот (RTP) на овој онлајн слот е 95,1%. Ова е под просекот, затоа имајте го на ум ако сакате да играте на автомат за вистински пари. Има многу нестабилност, што значи дека можеби нема да победувате многу често, но кога ќе победите, вашата награда треба да биде доста голема. Слотовите со висок степен на нестабилност може да бидат доста опасни за играње.

Исплати на Господарот на океанот

Наградите на овој слот се движат од 0,50x до 500x од вкупниот влог. На некои традиционални симболи им требаат само два од нив на активна линија за плаќање за да победат, додека други бараат три. Сите тие мора да бидат на линија за плаќање што е вклучена во вашиот облог за да можете да победите. Симболот Wild/Scatter е единствениот симбол што не мора да биде на линија за плаќање за да можете да победите. Слетувањето на три или повеќе појави на овој симбол на кое било место ви носи пари.

Симболи 5x 4x 3x
Диви/Растера 200 20 2
Посејдон 500 100 10
Сирена 200 40 4
Градите со богатство 75 10 3
Подводна статуа 75 10 3
А 15 4 0.5
К 15 4 0.5
П 10 2.5 0.5
Ј 10 2.5 0.5
10 10 2.5 0.5

Стратегија за победа во слот машина Господарот на океанот

Најдобрата стратегија на Господарот на магијата на океанот е да ги искористите понудените бонуси. Бесплатните вртења се местата каде што најверојатно ќе заработите голема исплата, па затоа е важно да ги активирате што е можно почесто. Функцијата Gamble е исто така добар начин да ја зголемите вашата заработка доколку имате среќа. Играњето со максималниот облог ќе ви даде шанса да ги освоите најголемите награди, но исто така е и поризично. Ваше е да одлучите колку сакате да обложите на секое вртење.

Lord of The Ocean онлајн

Lord of The Ocean онлајн

Заклучок

Онлајн слотот Господар на океанот е добар додаток во списокот на игри на Novomatic. Има интересни бонус карактеристики што го прават да се издвојува од другите слотови во жанрот. RTP е под просекот, но нестабилноста е висока, така што сепак може да победите многу ако имате среќа. Препорачуваме да ја испробате оваа игра ако сте љубител на слотови со подводна тематика.

Најчесто поставувани прашања

Што е Господарот на океанот RTP?

RTP на овој онлајн слот е 95.1%.

Што е нестабилноста на Господарот на океанот?

Нестабилноста на овој онлајн слот е висока.

Кои се бонус карактеристиките на Господарот на магијата на океанот?

Некои од бонусните функции во овој онлајн слот ја вклучуваат Gate to Atlantis, кој служи и како симбол на Wild и Scatter и како функција за бесплатни вртења.

Како да победам во Господарот на океанот?

Можете да победите со слетување добитни комбинации на активни линии за плаќање. Симболите Wild/Scatter не мора да бидат на линија за плаќање за да можете да победите.

Дали е достапен Lord of the Ocean Magic за играње бесплатно?

Да, можете да го играте овој онлајн слот бесплатно на веб-страницата Novomatic.